ФОП 1- 2 груп: сплата податків в умовах воєнного стану

368 03.06.2022

У зв’язку з воєнним станом останнім часом були внесені суттєві зміни до правил оподаткування в Україні.

У цій статті нагадаємо, які вимоги до сплати єдиного податку та ЄСВ для ФОП-єдинників 1-2 груп.

Єдиний податок

ФОП - платникам єдиного податку 1-2 групи надано право не сплачувати єдиний податок на період з 1 квітня 2022 року до припинення воєнного стану на території України.

При цьому такими особами декларація платника єдиного податку - фізичної особи - підприємця не заповнюється за період, в якому єдиний податок не сплачувався.

Це передбачено вимогами п.9 підрозд. 8 розд. ХХ Податкового кодексу України.

ЄСВ

З 1 березня 2022 року до припинення або скасування воєнного стану в Україні та протягом 12 місяців після припинення або скасування воєнного стану надано право:

  • не нараховувати, не обчислювати та не сплачувати ЄСВ за себе. Відповідно до Закону України від 08.07.2010 року № 2464-VI платники, які скористаються цією пільгою, розрахунок ЄСВ у складі податкової декларації не заповнюють за період, в якому відповідно ЄСВ не нараховувався, не обчислювався та не сплачувався;
  • за власним рішенням не сплачувати ЄСВ за найманих працівників, призваних під час мобілізації на військову службу до Збройних Сил України. Суми ЄСВ, нараховані та не сплачені такими роботодавцями, сплачуються за рахунок державного бюджету. Увага! Для визначення суми ЄСВ, що підлягає сплаті за рахунок державного бюджету, роботодавець розраховує та відображає у звітності суму ЄСВ за найманих працівників.

Варто звернути увагу, що це є правом, а не обов'язком таких осіб, і рішення щодо сплати єдиного податку чи ЄСВ така особа приймає самостійно.

Про це повідомили на сайтах ДПС у Черкаській області та у Львівській області.